Thursday, February 5, 2015

Sõbrad, me vajame abi.

Kui sa oled inimene, kellel on süda õiges kohas, siis järgnevad read on mõeldud sulle. Kui ei, siis võid julgelt ära minna ja palun mitte labast ja pilkavat huumorit rakendada, ei näitaks sind just väga heast valgusest.

Nimelt, olen ligikaudu pool aastat tegelenud ühe projektiga, mis on selle ajaga kasvanud osaks minust. Ma panen selle toimimise alla korralikult oma vaba aega, mida mul seoses täiskohaga üliõpilaseks olemise, kahe MTÜ juhatuseliikme rolli ja kahel töökohal rügamise tõttu nagunii just väga ei leidu. Ma olen jõudnud sinna punkti, kus see projekt on astumas välja piltlikult öeldes imiku staatusest ning teeb esimesi edukaid samme täisväärtusliku elu suunas. Hetk, kus sa tajud, et kogu see suur töö ja vaev hakkab lõpuks end ära tasuma. Küll aga seisab teel ainult üks takistus, millest paraku mu jõud enam nii kergelt üle ei käi.

See kõnealune projekt on nimelt FC Jõgeva Wolves jalgpallimeeskond. Me oleme meeskond, kus on koos üle 30 motiveeritud ning hingestatud jalgpallihuvilist, kelle eesmärgiks on nautida seda imelist spordiala ja selle võlusid. Poole aasta jooksul oleme jõudnud korraldada mitu äärmiselt edukat üritust, pidanud tuliseid kohtumisi, kogunud kohalike elanike suure poolehoiu ja mis kõige tähtsam, arenenud meeskonnana väga jõudsalt. Hiljuti astusime suure sammu edasi ja registreerisime end Eesti meistrivõistluste neljandasse liigasse, kus hakkame aprillist alates madistama lõunatsoonis. Enamus tööd on justkui ära tehtud, aga üks oluline lihv on veel andmata.

Liigas osalemiseks on meil vaja märtsilõpuks kokku saada 960€ suurune summa, mis on siis nii-öelda osalustasu. Jah, võib küll mõelda, et mis seal ikka, iga kutt paneb 30 euri hakkama ja ongi olemas, aga tegelikult ei käi asjad nii kergesti. Lisaks liigatasule on ju vaja maksta ka trennimakse, staadionitasu, osta varustust, mängijalitsentside eest tasuda, väljasõitude eest maksa ja veel igasugu jooksvaid kulutusi. Noortel mängijate kohta, kellest enamus on õpilased ja tudengid, on see kõik natukene liiga palju. Kuna suur töö on ära tehtud ja kõik ainult raha taga, siis väga alla anda ka ei ole mõtet. See oleks nagu vaadata oma last tegemas esimesi samme, kuniks ta järsku õnnetuse tagajärjel oma kõndimisvõime kaotab. 

Oleme pikemat aega suhelnud erinevate ettevõtete, kohaliku omavalitsuse ja pöördunud ka kaaskodanike poole, et aidataks meil antud summat kokku saada. Mingil segasel ja kummalisel põhjusel pole me leidnud veel ühtegi ettevõtet, kes oleks nõus meile selle probleemiga seoses rahaliselt õlga alla panema, isegi siis, kui oleme välja toonud klausli, et saame teha neile head reklaami ja ka mänguvormidele logod trükkida. Lisaks ütles meile hiljuti ära ka Jõgeva linn, sest üks jalgpalliklubi juba saab toetust ja teisele seda paraku nende sõnul ei jätku... Nukker olukord, kas pole? Noortest meestest koosnev klubi, kes on lühikese ajaga oma aktiivsuega linnarahva juttudest kihevile ajanud, tekitades huvi ka spordikaugetes inimestes, lühikese ajaga mitu korda meedias olnud, mängudeks spordisaali paksult rahva täis ajanud, aga ometigi pole see piisav, et leida vahendeid ja tunnustada nende noorte meeste pingutusi.

Mõned üksikud ettevõtted on küll ooterežiimil ja ilmselt midagi natukene võib tulla, aga kahjuks selle peale kindlameelselt loota ei saa ja seega on tõsine häirekell lööma hakanud. Miks ma seda teksti kirjutan on see, et ma loodan, et ehk on veel olemas häid inimesi, kellele läheb korda selline olukord. Ehk teab teist keegi mõnda ettevõtet või inimest, kes oleks nõus olema selle projekti vundamendi rajamise oluliseks lüliks. Mitte ükski jalgpalliklubi või siis laiemalt võttes spordiklubi ei saa hakkama ilma toetajateta ja erandid pole ka meie. Paraku paneb raha rattad käima ja paratamatus on see, et kui vahendeid ei leia läheb minu enda kui ka kuttide suur töö ja vaev vett vedama.

Ma lisan siia meie MTÜ kontonumbri, et juhul kui on inimesi, kes tahavad anda oma panuse, saaksid seda teha. Iga toetaja saab kindlasti ka avalikult tänatud ning mis kõige parem, ta saab õhtuti kergemalt magama minna, teades, et sai noorte inimeste silmad oma žestiga särama panna.

MTÜ FC JÕGEVA WOLVES

EE912200221061199302 (selgitusse oma nimi ja "toetus")


Palun mõistvat suhtumist ning nagu öeldud, oma labased ja etteheitvad kommentaarid pole kindlasti antud teema puhul asjakohased.

Jagamine oleks ka juba äärmiselt hea alustuseks.


Kervin Kull

MTÜ FC Jõgeva Wolves juhatuse esimees


No comments:

Post a Comment